O mnie

mgr fizjoterapii Łukasz Wróbel

Studia na kierunku fizjoterapii, zdobywając licencjat zawodowy ukończyłem w 2010 roku. Tytuł magistra uzyskałem w 2013 na Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach. Pracując w szpitalach na oddziałach: Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu, Internistycznym oraz w Zakładzie Fizjoterapii zdobyłem doświadczenie kliniczne. Ortopedia oraz Geriatria to dziedziny w których się specjalizuję. Będąc fizjoterapeutą w zespole Futbolistów Amerykańskich nabyłem bardzo duże doświadczenie w rehabilitacji i prewencji w urazach ortopedycznych. Aktualnie jestem fizjoterapeutą klubu piłkarskiego Sparta Katowice.

Praca z Seniorem towarzyszy mi od samego początku mojej kariery. Są to osoby starsze po przebytych złamaniach, endoprotezoplastyce, bądź hospitalizacji internistycznej. Wieloletnie doświadczenie oraz obserwacja przekonały mnie, że rehabilitacja geriatryczna jest kluczowym postępowaniem w przywracaniu sprawności oraz samodzielności wśród starzejącego się społeczeństwa.

Ogromną satysfakcję przynosi mi praca dydaktyczna. Moje doświadczenie to praca jako wykładowca na Uczelni Wyższej na kierunku fizjoterapii. Aktualnie prowadzę takie przedmioty jak anatomia i fizjologia, zagadnienia kliniczne w masażu, czy podstawy fizjoterapii w szkole kształcącej techników masażu.


Kursy specjalistyczne:

02.2016Terapia Manualna – Plaatsman Concept of Evidence Based
Moduły: I, II, III, IV, V
12.2014Neurodynamika w terapii manualnej
07.2014Manipulacje metodą HVLA
10.2013Nowoczesne metody fizjoterapii w neurorehabilitacji
08.2013Ultrasonograficzne badanie narządu ruchu
05.2013Diagnostyka obrazowa narządu ruchu
02.2013Kinesiotaping
07-08.2012Terapia Manualna-kurs akredytowany przez Polskie Towarzystwo Fizjoterapii-4 moduły
05.2012Masaże specjalistyczne
04.2009Masaż o profilu rozszerzonym